In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

it2012

podatki

rada

smieci

Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości 
Użytkowników : 23
Artykułów : 3091
Zakładki : 6
Odsłon : 2302473

dzeilnicowy 

kryzys  

dzeilnicowy  

liczby

esesja

mapagminy1

wies

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby dostawać regularnie informacje o wydarzeniach w naszej gminie

cz

Dzieci i młodzież z janowickiej świetlicy „Rudawy” zapraszają mieszkańców naszej gminy do śledzenia działań w projekcie: „Selektywnie zbieramy, nie spalamy!” , który przez dwa tygodnie będzie odbywał się w świetlicy oraz na zajęciach wyjazdowych.

Projekt, który napisało Stowarzyszenie Góry Szalonych Możliwości, jest finansowany z Funduszu Małych Grantów przez Stowarzyszenie Ekologiczne Eko-Unia i będzie realizowany dzięki współpracy z Koalicją „Recykling Górom”, z podróżnikiem i ekologiem – Dominikiem Dobrowolskim, z Nadleśnictwem „Śnieżka” oraz z Dolnośląskim Zespołem Parków Krajobrazowych – oddział w Jeleniej Górze – Sobieszowie.
Na warsztatach w pierwszym tygodniu ferii uczestnicy dowiedzą się więcej na temat konsekwencji złej gospodarki odpadami, wpływu zanieczyszczeń na środowisko naturalne.
W drugim tygodniu odbędzie się spotkanie z Dominikiem Dobrowolskim, autorem wielu ogólnopolskich akcji ekologicznych. Wspólnie ustalony zostanie program janowickiej akcji, podczas której dzieci będą przekonywać mieszkańców do prawidłowej gospodarki odpadami i nie zanieczyszczania środowiska spalaniem śmieci. Najaktywniejszym mieszkańcom biorącym udział w tej akcji dzieci przekażą nagrody– torby bawełniane wielokrotnego użytku, na których kilka dni wcześniej będą malować symbole i hasła ekologiczne. Na zakończenie projektu jego uczestnicy otrzymają również w/w torby i drobne upominki.

fundusz ekograntow