In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

it2012

podatki

rada

smieci

Naszą witrynę przegląda teraz 74 gości 
Użytkowników : 27
Artykułów : 3677
Zakładki : 6
Odsłon : 3895396

dzeilnicowy 

kryzys  

dzeilnicowy  

liczby

esesja

mapagminy1

piec1a

 

 

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby dostawać regularnie informacje o wydarzeniach w naszej gminie

cz

Błąd
  • [sigplus] Critical error: Image folder is expected to be a relative path w.r.t. the image base folder.

[sigplus] Critical error: Image folder is expected to be a relative path w.r.t. the image base folder.

W sobotnie popołudnie, przy bardzo sprzyjającej pogodzie odbyło się pierwsze z czterech działań zaplanowanych w ramach młodzieżowego projektu dofinansowanego ze środków BZ WBK w programie Bank Ambitnej Młodzieży  - „Nie czas teraz na lenistwo, jeśli chcesz, to zrobisz wszystko” realizowanego przez Fundację Przystanek Dobrych Myśli.Akcja sprzątania, przeprowadzona z inicjatywy janowickiej  młodzieży we współpracy z Gminą Janowice Wielkie i Nadleśnictwem „Śnieżka” w Kowarach zakończyła się zebraniem ponad dwudziestu 120 litrowych worków śmieci. Dzięki dużej liczbie chętnych do udziału w akcji , posprzątany został zarówno szlak na zamek Bolczów oraz okolice Zamku, jak i wiele zakątków Janowic.

Przy okazji zorganizowany został konkurs na najbardziej oryginalny śmieć. Po zakończeniu sprzątania wszyscy zostali zaproszeni na ognisko na terenie byłej wyłuszczarni nasion , gdzie czekał poczęstunek . Dzieci miały czas na zabawy, a dorośli na rozmowy i śpiewy. 
Szczególne podziękowania za pomoc organizacyjną a także aktywne uczestnictwo należy złożyć Leśniczemu oraz Podleśniczemu, oraz i firmie SIMEKO, która bezpłatnie odebrała zebrane na terenie wsi śmieci. Organizatorzy dziękują również Ośrodkowi „Nadzieja”, którego przedstawiciele wzięli udział w sprzątaniu oraz wszystkim uczestnikom inicjatywy. Kolejna akcja sprzątania planowana jest przez Fundację Przystanek Dobrych Myśli jesienią. Najbliższe działanie, które zorganizowane zostanie w ramach projektu  to Dzień Dziecka, który odbędzie się 4 czerwca przy boisku ORLIK w Janowicach Wielkich.
{gallery}2011-05-17{/gallery}