In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

it2012

podatki

rada

smieci

Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości 
Użytkowników : 26
Artykułów : 3150
Zakładki : 6
Odsłon : 2332267

dzeilnicowy 

kryzys  

dzeilnicowy  

liczby

esesja

mapagminy1

wies

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby dostawać regularnie informacje o wydarzeniach w naszej gminie

cz

Tegoroczny Piknik Rodzinny odbył się pod hasłem nawiązującym do obchodzonej w tym roku w naszym kraju 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę: „Piękna Niepodległa - Lata dwudzieste, lata trzydzieste”. Organizacją i przygotowaniem imprezy zajęły się panie: Renata Lesińska, Marzena Pluto oraz Joanna Zawadzka. 

 

Pan Dyrektor Mirosław Wiśniewski swoim strojem nawiązał do tematyki pikniku i przybył jako Ignacy Jan Paderewski. Nauczyciele, pracownicy Szkoły, uczniowie i niektórzy rodzice  byli wystylizowani na styl pochodzący z okresu dwudziestolecia międzywojennego.
Jak co roku uczniowie wszystkich klas mieli okazję zaprezentować swoje artystyczne umiejętności, które oceniane były przez niezależne jury. Zobaczyliśmy piękne układy taneczne, piosenki dwudziestolecia oraz prace plastyczne związane tematycznie ze 100-leciem odzyskania niepodległości. Jedna z klas pod kierunkiem pana Bogusława Kutryby zapoznała publiczność z historią godła Polski od Mieszka I do współczesności. Przypomniany został również hymn Polski w jego pełnej wersji, a wszystkim gościom pikniku rozdano wykonane przez uczniów biało-czerwone kotyliony.
Uczniowie mieli możliwość uczestnictwa w warsztatach, które zostały przygotowane w ramach projektu: „Zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji podstawowej w Gminie Janowice Wielkie”.
We wspólnej zabawie uczesticzyły całe rodziny. Przygotowane dla nich zostały ciekawe konkurencje np.: slalom z miotłą i dynią, alfabet Polskiego Patrioty, czy napełnianie butelki wodą na czas. Główną nagrodę – ufundowany i wykonany przez panią Beatę Gawecką biało-czerwony tort – wygrała rodzina Dzióbków.
Mogliśmy też wysłuchać muzyki jazzowego zespołu pod kierunkiem pana Artura Nowaka, który swoim repertuarem pięknie wpisał się w klimat epoki.
Dyrekcja Szkoły i organizatorzy pikniku dziękują wszystkim sponsorom i osobom zaangażowanym w pomoc w przygotowaniu imprezy:
- Państwu Szpecht za pieczywo,
- Państwu Trafas z restauracji „Przycup w Dolinie” za wypożyczenie grilla i parasoli,
- Rodzicom i bliskim naszych uczniów, którzy przygotowali smaczne ciasta do kawiarenki oraz wypożyczyli sprzęt.
Tekst i zdjęcia: Szkoła Podstawowa