In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

it2012

podatki

rada

smieci

Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości 
Użytkowników : 27
Artykułów : 3677
Zakładki : 6
Odsłon : 3895288

dzeilnicowy 

kryzys  

dzeilnicowy  

liczby

esesja

mapagminy1

piec1a

 

 

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby dostawać regularnie informacje o wydarzeniach w naszej gminie

cz

Od stycznia w świetlicy „Rudawy” systematycznie spotyka się grupa młodych organizatorów i wolontariuszy Wędrownego Przeglądu „Polana”, który odbędzie się w II połowie lipca w Radomierzu .  Działania odbywają się w ramach projektu „Tak, to my” realizowanego w programie „Granty Regionalne” Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży , finansowanego ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Na wczorajszym  spotkaniu młodzi wolontariusze zdobywali podstawową wiedzę na temat wolontariatu. Niektórzy z nich odnosili się do własnych doświadczeń  z ubiegłorocznych wakacji, kiedy to byli wolontariuszami na Ogólnopolskiej Turystycznej Giełdzie Piosenki Studenckiej w Szklarskiej Porębie, na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Turystycznej „Kropka” w Głuchołazach, na „Muzycznej Zohylinie” w Bukowinie Tatrzańskiej. Starsza młodzież pracowała także jako wolontariusze na Wrocławskim Przeglądzie Kultury Studenckiej. Po omówieniu tematów związanych z wolontariatem grupa organizatorów Przeglądu „Polana” przedyskutowała najważniejsze problemy związane z organizacją  imprezy i ustaliła kolejne działania .Wędrowny Przegląd Piosenki „Polana” będzie sporą , 2-dniową imprezą, która ożywi życie kulturalne w naszej gminie.  W planach  Przegląd  ma się stać  imprezą coroczną, w każdym roku organizowaną w innej wsi  gminy Janowice Wielkie.  Będzie to świetna promocja pięknych krajobrazowo miejsc  Rudaw Janowickich i Gór Kaczawskich. Przed  organizatorami sporo pracy i chętnie przyjmą  do swojego grona  osoby, które zechcą włączyć się w działania przygotowawcze.  Dla każdego znajdą się ciekawe działania, które dostosujemy do możliwości czasowych danej osoby.   Nie jest istotny wiek, liczy się zapał i chęć zmierzenia się z nowym wyzwaniem. 
Kontakt : świetlica wiejska  „Rudawy”  osobiście lub  e-mail swietlica_rudawy@janowicewielkie.eu albo  Kalina Pisarska Tel. 669 108 112