In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

it2012

podatki

rada

smieci

Naszą witrynę przegląda teraz 30 gości 
Użytkowników : 27
Artykułów : 3555
Zakładki : 6
Odsłon : 2759051

dzeilnicowy 

kryzys  

dzeilnicowy  

liczby

esesja

mapagminy1

piec1a

 

 

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby dostawać regularnie informacje o wydarzeniach w naszej gminie

cz

Uczniowie klas czwartych Szkoły Podstawowej im. W. Rutkiewicz w Janowicach wzięli udział w wycieczce projektowej do EXPLORAPARK w Wałbrzychu w ramach projektu Zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji podstawowej w Gminie Janowice Wielkie.
ExploarPark – Park Nauki i Techniki to miejsce wystaw edukacyjnych przygotowanych przez Instytut Badań Kompetencji w Wałbrzychu.

Głównym przesłaniem tych wystaw jest stworzenie uczniom warunków do interaktywnej edukacji. To miejsce, gdzie przede wszystkim króluje matematyka oraz wszelkie gry i zadania logiczne.
Każdy z uczniów mógł badać, dociekać, poszukiwać, odkrywać, poprzez ciekawe doświadczenia oraz niekonwencjonalne metody poznania świata. Uczniowie chętnie zadawali pytania prowadzącym, aby znaleźć właściwe rozwiązanie podczas wykonywanego zadania. Sami wprawiali w ruch modele, testowali prawo Pitagorasa i tworzyli różne konstrukcje.
Uczniowie z uwagą wysłuchali ciekawego wykładu na temat mozaiki Eschera, czyli geometryczne konstrukcje o wyrafinowanych wzorach, kształtach i własnościach. Uczniowie dowiedzieli się także o anamorfozach, czyli technice wykonywania rysunku przedstawiającego przedmioty o zniekształconych proporcjach. Zniekształcenie znika i przedmiot wygląda normalnie, gdy spogląda się pod określonym kątem. Samodzielnie próbowali odczytać zniekształcone wyrazy.
Eksponaty i wystawa zachęciła uczniów do eksperymentowania i odkrywania matematycznych i fizycznych prawideł, co ułatwia ich zrozumienie i pokazuje, że nauka i technika są częścią naszego codziennego życia, nawet gdy sobie tego nie uświadamiamy.
Wizyta w ExploraParku dała uczniom wiele radości i duży zastrzyk wiedzy. Umożliwiła przede wszystkim zgłębianie tajników matematyki poprzez zabawę.
ZDJĘCIA

Tekst: jf