In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

it2012

podatki

rada

smieci

Naszą witrynę przegląda teraz 46 gości 
Użytkowników : 22
Artykułów : 2920
Zakładki : 6
Odsłon : 2149656

dzeilnicowy 

kryzys  

dzeilnicowy  

liczby

esesja

mapagminy1

wies

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby dostawać regularnie informacje o wydarzeniach w naszej gminie

cz

9 maja 2018 roku gościliśmy w Szkole Podstawowej Pana Ryszarda Kiełka – przyjaciela naszej szkoły, wieloletniego wolontariusza pracującego na rzecz dzieci, laureata konkursu na najlepiej przeprowadzoną kampanię „Cała Polska czyta dzieciom”, który w tym roku obchodzi 30 rocznicę nadania tytułu „Kawalera Orderu Uśmiechu” – dlatego tegoroczne spotkanie było szczególnym wydarzeniem.

Z tej okazji pod opieką Pani Renaty Lesińskiej i Marii Nowakowskiej został przeprowadzony konkurs plastyczny pt.: „Uśmiechnięte Słoneczko” – prace uczniów zostały wyeksponowane na szkolnej wystawie, a Pan Ryszard wręczył nagrodzonym dyplomy.
Aby sprawdzić, czy po 30 latach na twarzy Pana Ryszarda nadal gości uśmiech, dzieci wycisnęły do pucharku „sok z cytryny” i była to również okazja, aby nasz Gość ponownie złożył przyrzeczenie: „Że zawsze wszędzie, wbrew wichrom, burzom, radość i uśmiech niósł będzie dzieciom”. Tradycyjnie nie zabrakło interesujących opowieści z historii życia Pana Ryszarda – wolontariatu, pomocy potrzebującym i chorym dzieciom, uczestnictwa w akcjach „Cała Polska czyta dzieciom”, jak również wrażeń ze spotkań ze znanymi osobistościami.
Dzieci z wielką uwagą słuchały opowieści, które wywołały ogromne wzruszenie i sprawiły, że w niejednym oku pojawiła się łza. „Wujcio Ryszard”, spotkanie w klasach III zakończył pięknym czytaniem wiersza „Lokomotywa” Juliana Tuwima.
Kolejnym punktem wizyty pana Ryszarda Kiełka było spotkanie z uczniami klas drugich gimnazjum, które odbyło się w bibliotece szkolnej. Przybyłych gości, w tym państwa Janinę i Witolda Myślickich, powitał dyrektor szkoły pan Mirosław Wiśniewski oraz pani Mariola Smektała.
Uczennice klasy IIb, Nikola Wawrzak i Emilia Dąbrowska pod opieką pani Barbary Burzawy oraz pani Ewy Bartosiewicz przedstawiły historię przyznawania Orderu Uśmiechu i przypomniały nazwiska niektórych odznaczonych tym zaszczytnym mianem.
Kawaler Orderu Uśmiechu, pan Ryszard Kiełek, przedstawił młodzieży swoją najnowszą książkę, poświęconą wspomnieniom janowickich Sybiraków oraz odczytał niektóre fragmenty, dotyczące między innymi przeżyć rodziny państwa Myślickich.
Uczniowie z zainteresowaniem słuchali opowieści pana Ryszarda o jego pracy społecznej na rzecz dzieci, o drodze, która doprowadziła go do otrzymania najpiękniejszego odznaczenia – Orderu Uśmiechu. Wspólnie z gościem przeżyli chwilę zadumy i wzruszenia, kiedy wspominał swoją wizytę w dziecięcym hospicjum. Na pożegnanie pan Ryszard wręczył na ręce pana dyrektora swoją ostatnią książkę opatrzoną dedykacją.
Za słoneczną wizytę podziękowania składają uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Janowicach Wielkich.
Tekst i zdjęcia: SP