In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

it2012

podatki

rada

smieci

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 
Użytkowników : 27
Artykułów : 3677
Zakładki : 6
Odsłon : 3895283

dzeilnicowy 

kryzys  

dzeilnicowy  

liczby

esesja

mapagminy1

piec1a

 

 

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby dostawać regularnie informacje o wydarzeniach w naszej gminie

cz

W związku z zapytaniami Mieszkańców o sprawy czystości estetyki posesji, Wójt Gminy pragnie zwrócić Państwa uwagę na przepisy wskazujące obowiązki właścicieli nieruchomości w tym zakresie.


OGŁOSZENIE

 

W związku z zapytaniami Mieszkańców o sprawy czystości estetyki posesji, Wójt Gminy pragnie zwrócić Państwa uwagę   na przepisy wskazujące obowiązki właścicieli nieruchomości  w tym zakresie.

Właściciel nieruchomości jest prawnie zobowiązany:

  • do zbierania powstałych na terenie nieruchomości odpadów komunalnych zgodnie z określonymi wymaganiami, utrzymania porządku, czystości oraz należytego stanu sanitarno-higienicznego,
  • do uprzątnięcia m.in. błota i innych zanieczyszczeń z chodników położonych wzdłuż nieruchomości.

Wójtowi przysługuje prawo wydania i egzekwowania decyzji nakazującej wykonanie tych obowiązków. Podstawa prawna: art. 5 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, t.j.: Dz. U. z 2005 r. Nr 236, poz. 2008 oraz uchwała nr IX/26/2007 Rady Gminy w Janowicach Wielkich z dnia 26 kwietnia 2007 r. w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Janowice Wielkie).

W celu pomocy Mieszkańcom w utrzymaniu czystości i porządku  na posesjach przeprowadzi się bezpłatny wywóz śmieci dużych rozmiarów w dniach 11-14 kwietnia 2011 r. Śmieci dużych rozmiarów proszę wystawiać do trasy przejazdów śmieciarek „Sim-Eko” Sp. z o. o. do godziny 9.00 w dniu wywozu  z miejscowości: 11 kwietnia: Janowice Wielkie, Miedzianka, Mniszków;  12 kwietnia- Trzcińsko; 13 kwietnia – Radomierz; 14 kwietnia – Komarno.

Dbajmy wspólnie o wygląd naszej gminy!

Janowice Wielkie, dnia 24 marca 2011 r.
Wójt Gminy Janowice Wielkie
/-/ Kamil Kowalski