In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

it2012

podatki

rada

smieci

Naszą witrynę przegląda teraz 62 gości 
Użytkowników : 2
Artykułów : 2628
Zakładki : 6
Odsłon : 1818916

dzeilnicowy 

kryzys  

dzeilnicowy  

liczby

plinki

mapagminy1

wies

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby dostawać regularnie informacje o wydarzeniach w naszej gminie

cz

Działające na terenie gminy Janowice Wielkie Stowarzyszenie Polsko-Niemiecko-Duńskie „Rudawy” od 2002 r. współpracuje z Niemiecko-Polskim Stowarzyszeniem z Bruchhausen - Vilsen w Niemczech. W ramach współpracy partnerskiej, która nawiązana została między Stowarzyszeniami od początku istnienia prowadzona jest wymiana młodzieży.

W ubiegłym roku mieliśmy okazję gościć w Janowicach Wielkich przedstawicieli i młodzież z Niemiec. W tym roku, a poczatku września (02.09.) Niemiecko-Polskie Stowarzyszenie obchodziło 15-lecie powstania i z tej okazji zorganizowana została uroczystość, na którą zaproszeni zostali przedstawiciele  Stowarzyszenia „Rudawy”, oraz „Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej”.
W dniach  31.08.2017 r.- do 03.09.2017 r. delegacja Stowarzyszenia „Rudawy” w ilości 4 osób (poprzedni prezesi Stowarzyszenia: Pan Andrzej Dudziak i Pan Ryszard Klimsiak, obecna prezes Teresa Szkaradek - Roman oraz członek Zarządu Pani Irena Dudziak), przedstawiciel Gminy Janowice Wielkie (Pani Kinga Rożko) wraz z Młodzieżową Drużyną Pożarniczą z Janowic Wielkich i Karpacza, oraz młodzieżą ze świetlicy wiejskiej (22 dzieci) wraz z czterema opiekunami przebywalła gościnnie w Bruchhausen - Vilsen. Młodzież i opiekunowie zakwaterowani byli w Domu Hotelowym przy stadninie koni, a delegacja u zaprzyjaźnionych rodzin.
Uroczystość obchodów 15-lecia Stowarzyszenia odbyła się w sobotę 2 września 2017 r. Wszyscy zaproszeni goście brali w niej udział i mogli cieszyć się wspaniałą atmosferą. W trakcie uroczystości złożono na ręce Pani Przewodniczącej Stowarzyszenia Maries Kleemeyer oraz burmistrza gminy Bruchhausen Vilsen Pana Larsa Bierfischera serdeczne podziękowania za możliwość skorzystania z zaproszenia, a także przekazano drobne prezenty dla jubilatów. Obie strony zadeklarowały chęć dalszej współpracy. Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości odbył się koncert młodzieżowej grupy bigbitowej i poczęstunek.
Program pobytu przygotowany przez naszych partnerów dla młodzieży był bardzo ciekawy i urozmaicony. W trakcie pobytu młodzież miała okazję zwiedzić miejscowość, w tym wodny park zabaw i ogród zoologiczny. Odbywało się wiele spotkań i zawodów sportowych. Przyjazna atmosfera sprawiła, że młodzież polska i niemiecka bardzo szybko zintegrowała się i wspólnie uczestniczyła w zabawach. Nawiązano wiele przyjaźni. Zarówno młodzież jak i dorośli bardzo miło wspominają czas spędzony w Bruchhausen - Vilsen i z wielką chęcią powtórzą go jeśli tylko będzie taka możliwość.


Stowarzyszenie Polsko-Niemiecko-Duńskie „ Rudawy” składa serdeczne podziękowania
Euroregionowi Nysa 
Gminie Janowice Wielkie
Firmie Dr Schneider Automitive Polska w Radomierzu 
które dofinansowały koszty wyjazdu i pobytu w w Bruchhausen - Vilsen.
Stowarzyszenie sfinansowało jedynie część kosztów i bez dodatkowego wsparcia, jakie otrzymaliśmy wyjazd nie byłby możliwy.


Prezez Stowarzyszenia
Teresa Szkaradek - Roman