In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

it2012

podatki

rada

smieci

Naszą witrynę przegląda teraz 62 gości 
Użytkowników : 2
Artykułów : 2628
Zakładki : 6
Odsłon : 1818918

dzeilnicowy 

kryzys  

dzeilnicowy  

liczby

plinki

mapagminy1

wies

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby dostawać regularnie informacje o wydarzeniach w naszej gminie

cz

W dniach 26 i 27 sierpnia 2017 roku w trakcie Święta Reportażu w Miedziance – „Miedzianka Fest”, z inicjatywy p. Filipa Springera i skupionych wokół niego reporterów, p. Pawła Nowaka oraz przedstawicieli Wydawnictwa „Czarne”, goście uczestniczący w imprezie przekazywali książki dla biblioteki szkolnej w Janowicach Wielkich. Były to dary na pewno od serca dla janowickich dzieci - świadczy o tym ilość i jakość przekazywanych książek.

W sumie zostało zebranych 1341 książek (w większości nowych lub prawie nowych), 29 podręczników, 5 płyt DVD, 3 pudełka puzzli. W zbiorach znalazły się książki przygodowe, obyczajowe, podróżnicze, krajoznawcze, biograficzne, bajki dla młodszych dzieci. Biblioteka szkolna wzbogaciła się również o encyklopedie, słowniki, albumy, atlasy, literaturę poruszającą współczesne problemy cywilizacyjne. Nie zabrakło też komiksów, po które tak chętnie sięgają młodzi czytelnicy. Otrzymaliśmy również kilka pozycji wraz z dedykacjami autorów obecnych na „ Miedzianka Fest” .
Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania za dary i chęć przywiezienia, często z odległych stron, wcale nie lekkich książek. Nie byłoby to możliwe bez osobistego zaangażowania organizatorów akcji, którym również bardzo dziękujemy.
Wiele książek zostanie z pewnością wykorzystanych w trakcie zajęć bibliotecznych, lekcji przedmiotowych czy kół zainteresowań. Niektóre już znalazły swoich czytelników, ponieważ w czasie wizyty uczniów w bibliotece szkolnej wzbudziły duże zainteresowanie. Cieszy nas to bardzo ze względu na przyświecający naszej bibliotece cel oparty na myśli Józefa Czechowicza:
„Kto czyta - żyje wielokrotnie, kto zaś z książkami obcować nie chce, na jeden żywot jest skazany.”

 

Uczniowie Szkoły Podstawowej
im. Wandy Rutkiewicz W Janowicach Wielkich
Dyrektor Szkoły
Bibliotekarz szkolny
Nauczyciele