In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

it2012

podatki

rada

smieci

Naszą witrynę przegląda teraz 61 gości 
Użytkowników : 2
Artykułów : 2628
Zakładki : 6
Odsłon : 1818913

dzeilnicowy 

kryzys  

dzeilnicowy  

liczby

plinki

mapagminy1

wies

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby dostawać regularnie informacje o wydarzeniach w naszej gminie

cz

28 i 29 lipca już po raz siódmy spotkali się w Rudawach Janowickich miłośnicy muzyki z „Krainy Łagodności”. Podczas VII Wędrownego Przeglądu Piosenki „Polana” można było posłuchać kilkunastu godzinnych koncertów z piosenkami poetyckimi, autorskimi, turystycznymi, a po koncertach organizatorzy zapraszali na całonocne ogniska.

Wystąpili: Małgorzata Lipińska, Tomek Olesiński, Robert Mazurkiewicz, Jacek Stęszewski, oraz zespoły: Bez Jacka, Ex Na Bani, Słodki Całus Od Buby, Formacja, Gasta Mire, Póki Co, Nieznośna Lekkość Bytu. Odbył się również konkurs poetycki „O kwiat Polany”.
Pomysł na spotkania z piosenką zrodził się w 2009 r. w grupie młodzieży działającej w świetlicy wiejskiej „Rudawy” w Janowicach Wielkich. Były organizowane liczne górskie wypady i podczas pobytu w Bieszczadach trafiliśmy na ostatni festiwal „Bieszczadzkie Anioły”. Jeden z uczestników wyjazdu zaproponował wtedy, aby zrobić mały przegląd piosenki u nas, w Rudawach Janowickich. Postanowiliśmy podjąć wyzwanie i 19 czerwca 2010 r. na Zamku Bolczów odbyła się pierwsza jednodniowa impreza pod nazwą Przegląd Piosenki Turystycznej „Rudawy Dobrych Myśli”. Przegląd zebrał bardzo dobre opinie, co zadecydowało o jego kontynuacji. Wydłużyliśmy go do dwóch dni i ze względu na zamiar corocznego przemieszczania się zmieniliśmy nazwę na Wędrowny Przegląd Piosenki „Polana”.
Migawki z historii pierwszych pięciu edycji można obejrzeć w filmiku TUTAJ
Pierwsza Polana odbyła się w lipcu 2011 r. między Janowicami a Radomierzem, z przepięknym widokiem na Sokoliki, druga rok później przy schronisku „Szwajcarka” u podnóża Sokolików, trzecia w 2013 r., przy Szałasie Muflon w Komarnie, kolejne już na przemian w Janowicach Wielkich, na zboczach Gór Ołowianych i przy schronisku „Szwajcarka”. Relacje fotograficzne z wszystkich edycji Polany można obejrzeć TUTAJ 
Polana jest niskobudżetową imprezą, odbywającą się dzięki niewielkim dotacjom, wsparciu Urzędu Gminy Janowice Wielkie, a przede wszystkim dzięki życzliwości wielu firm i osób prywatnych. Działa strona na portalu Facebook „Zróbmy razem Polanę” https://www.facebook.com/zrobmyrazempolane/, odbywają się loterie fantowe, bazarki, zbiórki publiczne.
Widzom oferujemy niewielką scenę, skromne nagłośnienie i prawdziwie turystyczne warunki, ale nie odstrasza to miłośników gór i muzyki.
Organizatorem pierwszych dwóch edycji „Polany” była Fundacja Przystanek Dobrych Myśli, obecnie organizuje je Stowarzyszenie Góry Szalonych Możliwości. Partnerami są: Gmina Janowice Wielkie, Schronisko „Szwajcarka”, FotoSudety.pl. Nie sposób wymienić wszystkich darczyńców – jedni podarowali pieniądze, inni darowizny rzeczowe, jeszcze inni wsparli nas swoją pracą. Wielkie podziękowania należą się wszystkim wolontariuszom, którzy poświęcili czas, aby pomóc w organizacji „Polany”.
Tekst i zdjęcia: Krystyna Pisarska