In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

it2012

podatki

rada

smieci

Naszą witrynę przegląda teraz 36 gości 
Użytkowników : 5
Artykułów : 2223
Zakładki : 6
Odsłon : 1366886

dzeilnicowy 

kryzys  

dzeilnicowy  

liczby

plinki

mapagminy1

wies

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby dostawać regularnie informacje o wydarzeniach w naszej gminie

cz

We wtorek - 6 czerwca 2017 r. na terenie parku przy Pałacu w Bukowcu odbył się uroczysty XXIV finał konkursów ekologicznych realizowanych w ramach programu „Edukacja ekologiczna Związku Gmin Karkonoskich – Czyste Karkonosze”. Z naszej szkoły zaproszenie do udziału w pikniku otrzymało 23 uczniów, których prace plastyczne i fotograficzne zakwalifikowały się do finałowej wystawy.

Festyn rozpoczął się o godz. 9.00. Na powitanie każdy z finalistów otrzymał torebkę z podarunkiem (słodkości, napoje, maskotka). Jednak najmilszym i najbardziej oczekiwanym momentem było ogłoszenie wyników i nazwisk laureatów tegorocznych konkursów. Ilość zdobytych miejsc przez naszych uczniów przerosła najśmielsze oczekiwania.

W konkursie plastycznym „Coraz mniej śmieci – segregują dorośli i dzieci” ( wpłynęło 460 prac z 33 placówek). Zdobyliśmy!!!
Miłosz Baran – ucz. klasy II a - wyróżnienie - w kategorii klas I- III SP
Daria Bądyra – ucz. kl. IV – III miejsce - w kategorii klas IV – VI SP
Maja Kupka – ucz. kl. V – wyróżnienie - w kategorii klas IV – VI SP
Ewelina Kudela – ucz. kl. II – I miejsce - w kategorii klas I – III gimnazjum

W konkursie plastycznym „Najlepsze przebranie o charakterze ekologicznym” Zdobyliśmy!!!
Julia Jędrzejak, Natalia Jaros, Emilia Kowalska – ucz. kl. V – I miejsce
w kategorii klas IV – VI SP, gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne

W konkursie plastycznym „Malowanie na szkle” Zdobyliśmy!!!
Maryla Jońca – ucz. kl. II – I miejsce - w kategorii klas I – III gimnazjum
Mariola Markowiak – ucz. kl. II – III miejsce - w kategorii klas I – III gimnazjum
Oliwia Urynowicz – ucz. kl. II – wyróżnienie - w kategorii klas I – III gimnazjum

W konkursie fotograficznym „Przyroda Karkonoszy – Czyste Karkonosze ” ( wpłynęło 133 fotografie z 12 placówek). Zdobyliśmy!!!
Szymon Misiura – ucz. kl. V – III miejsce - w kategorii klas IV – VI SP
Mariola Markowiak – ucz. kl. II – I miejsce - w kategorii klas I – III gimnazjum

Po części oficjalnej i przepięknych nagrodach (m.in. plecaki, namioty, kamery) był czas na watę cukrową i zabawę pełną różnorodnych atrakcji. Dzieci brały udział w zajęciach edukacyjnych (rebusy, gry, układanki logiczne, zgadywanki i inne … z nagrodami!) proponowanych na stoiskach firmowych Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych, Karkonoskiego Parku Narodowego i Nadleśnictwa Śnieżka. Chętnie też uczestniczyły w ofercie zajęć plastycznych, m.in. w mini warsztatach z wykorzystaniem gliny pn. „Malujemy zwierzęta i rośliny”. Korzystały z atrakcji tj. dmuchane zjeżdżalnie, kule i labirynty, czy pokaz szybowca z Aeroklubu jeleniogórskiego. Dużym zainteresowaniem cieszyła się też prezentacja Karkonoskiej Grupy WOPR (tresura psa), czy jazda konikiem. Bawiliśmy się … i wesoło … i bezpiecznie – aż do godziny 13.00. To był miły czas świetnej rekreacji doskonale połączonej z nauką przez praktyczne działanie. Nasi uczniowie to nasza duma i to nie tylko ze względu na wysokie lokaty w konkursach, ale również właściwe, kulturalne zachowanie i udział w całości imprezy.
Opiekę nad grupą sprawowały: p. M. Smektała i p. N. Waligóra.
Wszystkie zdjęcia wykonała p. R. Lesińska.

Wyrazy UZNANIA … dla organizatorów.

MS