In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

it2012

podatki

rada

smieci

Naszą witrynę przegląda teraz 30 gości 
Użytkowników : 5
Artykułów : 2227
Zakładki : 6
Odsłon : 1371560

dzeilnicowy 

kryzys  

dzeilnicowy  

liczby

plinki

mapagminy1

wies

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby dostawać regularnie informacje o wydarzeniach w naszej gminie

cz

Od trzech lat na przełomie stycznia i lutego ludzie blisko związani z Gminą Janowice Wielkie wystawiają przedstawienie dla mieszkańców, podczas którego zbierane są fundusze na cele dobroczynne. Do tej pory można było głównie zobaczyć inscenizację jasełek, a fundusze kolejno zbierano na wsparcie przedszkola, szkoły i małego mieszkańca gminy, Filipka Janasa.

W tym roku organizatorzy postanowili przełamać konwencję spektaklu, biorąc na warsztat dobrze wszystkim znaną baśń o Czerwonym Kapturku. W piątkowe popołudnie Aulę w Gminnym Zespole Szkół im. W. Rutkiewicz licznie zaczęli zapełniać mieszkańcy gminy. Po raz czwarty przedstawienie cieszyło się sporą frekwencją hojnej publiczności.
Równo o godz. 18:00 Wójt Gminy przywitał zgromadzonych gości: samorządowców z sąsiednich gmin, mieszkańców oraz media. Po krótkim wstępie zaprosił do obejrzenia spektaklu. Jako pierwsze na scenie wystąpiły śpiewające uczennice klas III GZSz. Zaraz za nimi na scenie pojawił się tytułowy Czerwony Kapturek rozpoczynający swoją podróż do babci przez rudawskie lasy. Po drodze napotkał urzędniczki strzegące porządku w gminnej dokumentacji, posiadające niezwykle ważny list. Minąwszy panie, Kapturek natknął się na mieszkanki Gminy Janowiec Wielkie opowiadające o licznych utrudnieniach drogowych związanych z niedawno prowadzonymi remontami nawierzchni i mostu na terenie gminy. Główna bohaterka na dalszym etapie podróży porozmawiała z nauczycielkami z Leśnej Szkoły chcącymi zatrzymać ją w szkolnej ławie. Panie nie omieszkały w żartobliwy sposób wspomnieć o reformie oświaty oraz zabawnych aspektach swojej pracy z uczniami. Spore ożywienie wśród publiczności wzbudziło pojawienie się na scenie Wilka, chcącego zaprosić dziewczynę strudzoną wędrówką na rosołek. W przedstawieniu nie zabrakło także nowoczesnej babci piszącej Echo Seniora, Wilka II, spostrzegawczych Królowych, szukających drogi do domu od zeszłorocznych jasełek, Narratora komentującego sceniczną rzeczywistość oraz Myśliwego z flintą strzegącego porządku w bajkowym lesie, który na co dzień jest „strażnikiem” gminnego budżetu. Zwieńczeniem występu było odśpiewanie pieśni finałowej razem z mieszkańcami. Bardzo miłym momentem dla całej obsady przedstawienia było wręczenie tortu i podziękowań za społeczną, charytatywną pracę przez dyrektora janowickiej szkoły.
Po części oficjalnej mieszkańcy udali się na słodki poczęstunek. Dialogi jak i cała konwencja spektaklu w żartobliwy i luźny sposób nawiązywała do bieżących wydarzeń w gminie oraz urzędowych funkcji aktorów. Gromkie oklaski i salwy śmiechu towarzyszyły występującym przez cały czas trwania przedstawienia. Świadczy to o tym, że inicjatywa osób zaangażowanych w wydarzenie nieustannie spotyka się z ciepłym i serdecznym przyjęciem wśród mieszkańców. Warto zaznaczyć, że w tym roku swoją obecnością wydarzenie uświetniły także lokalne media (reporter portalu jelonka.com, dziennikarze telewizji Strimeo oraz TVP 3 Wrocław). Pozwala nam to wnioskować, że to co robimy jest ciekawe i warte zobaczenia, także dla środowiska spoza Gminy Janowice Wielkie. W bieżącym roku fundusze zgromadzone podczas przedstawienia zostały przeznaczone na zakup szafek szkolnych dla uczniów janowickiej szkoły. Udało się zgromadzić kwotę w wysokości 3854,73 zł, co świadczy o nie gasnącym zaangażowaniu Janowiczan w dobroczynne akcje. Zebrana kwota pozwoli na zakup ponad 32 nowych szafek!

Mamy nadzieję, że w podobnych okolicznościach spotkamy się za rok!

W spektaklu wystąpili: Nadia Wdowiak, Lidia Ameljan – Kowalska, Amelia Czerniawska, Magda Ignaciuk, Amelia Świerk, Zuzia Parzygnat (uczennice klas III GZSz), panie: Małgorzata Gajewicz (Czerwony Kapturek), Anna Świerk, Agnieszka Owsianik, Beata Gawecka (Mieszkanki), Emilia Parzygnat i Urszula Chochoł (Urzędniczki), Joanna Faber i Marzena Pikus (Nauczycielki z Leśnej Szkoły), Kinga Rożko (Babcia), Jolanta Sudak, Katarzyna Praczyk, Agata Brodziak (Trzy Królowe), ks. Proboszcz Piotr Suska (Wilk II), panowie: Kamil Kowalski (Wilk I), Miłosz Kamiński (Narrator), Robert Gudowski (Myśliwy).

Obsługą techniczną sprzętu zajęli się panowie: Robert Gapiński i Artur Górnicki.
Dekoracja była wspólnym dziełem aktorów, za wyjątkiem ruchomego elementu (domu/lasu), którego pomalowaniem i nadaniem mu artystycznego kształtu zajął się p. Dominik Jakubów z małżonką Joanną i tatą Jerzym.

Słodki poczęstunek był możliwy dzięki wspaniałym gminnym gospodyniom: Ewie Bartosiewicz Agacie Brodziak, Barbarze Burzawie, Joannie Drygalskiej, Małgorzacie Gruszka, Joannie Faber, Annie Kowalskiej, Karolinie Książek, Marii Markowiak, Bogusławie Nestorowicz, Anicie Pawłowicz, Elżbiecie Rokickiej, Paulinie Rożko, Marioli Smektale, Annie Skurupińskiej, Elżbiecie Szekszteło, Ewie Wawrzak, Annie Wnuk, Elżbiecie Wojtas oraz właścicielowi Cukierni Merkury.
Obsługę kawiarenki poprowadziły panie: Bogusława Nestorowicz i Ewa Wawrzak.
Zbiórką publiczną zajęli się: Karolina Rokicka i p. Leszek Rudziński.
O zdjęcia z przedstawienia zatroszczył się p. Adam Szumowski, natomiast przy nagraniu filmu i jego montażu pracowali panowie: Konrad i Kornel Gajewicz.