In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

it2012

podatki

rada

smieci

Naszą witrynę przegląda teraz 25 gości 
Użytkowników : 27
Artykułów : 3677
Zakładki : 6
Odsłon : 3895365

dzeilnicowy 

kryzys  

dzeilnicowy  

liczby

esesja

mapagminy1

piec1a

 

 

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby dostawać regularnie informacje o wydarzeniach w naszej gminie

cz

W czwartek 24 lutego w świetlicy "Rudawy" odbyły się po raz pierwszy w naszej gminie, a być może i w powiecie jeleniogórskim warsztaty wyplatania koszyków z ... rurek gazetowych. Od dwóch tygodni dzieci, młodzież oraz dorośli przygotowywali dziesiątki rurek, z których teraz uczyli się wyplatać koszyki, miseczki, wazony.

 

Warsztaty poprowadziła  mieszkanka Janowic Wielkich - Magdalena Godawa – absolwentka wydziału malarstwa zielonogórskiego Instytutu Sztuk Pięknych. Jej praca malarska pt. ”Sukienka” została nagrodzona w projekcie stypendialnym Telewizji Polskiej dla młodzieży „Dolina Kreatywna, czyli czego szuka młoda sztuka”. Pani Magda znalazła także swój sposób na twórczy recykling  - wyplatanie rozmaitych użytecznych przedmiotów z makulatury i przekazuje innym swoje umiejętności. Sztuka wyplatania okazała się niełatwa, szczególnie dla najmłodszych, ale większość uczestników warsztatów nie poddawała się i po kolejnych próbach zaczynały wyłaniać się zarysy wykonywanych pojemników. Za tydzień w czwartek – 3 marca nastąpi ciąg dalszy wyplatania. Zachęcamy do wypróbowania swoich sił. Można przyjść wcześniej do świetlicy, aby nauczyć się robić rurki.