In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

it2012

podatki

rada

smieci

Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości 
Użytkowników : 27
Artykułów : 3680
Zakładki : 6
Odsłon : 3219632

dzeilnicowy 

kryzys  

dzeilnicowy  

liczby

esesja

mapagminy1

piec1a

 

 

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby dostawać regularnie informacje o wydarzeniach w naszej gminie

cz

W sobotę 11 października przy pięknej pogodzie w miejscu zamkniętego od lat basenu letniego w Janowicach Wielkich otworzono nowy teren rekreacyjny. Liczna grupa mieszkańców i zaproszonych gosci wypróbowała zamontowane urządzenia, sprawdziła się scena. Dla wszystkich przygotowano poczęstunek, w tym dla dzieci- watę cukrową.

Odbyły się konkursy dla dzieci, grał zespół dansingowy i niektórzy odważyli się potańczyć. Pewnie za kilka lat, jak rozrosną się drzewa (wśród nich wiele cennych, jak jarząby szwedzkie znane z Aleji Jarząba koło janowickiej stacji kolejowej), park zazieleni się i będzie miłym miejscem do odpoczynku. Na terenie kompleksu znajdują się alejki z ławkami, siłownia zewnętrzna, boisko do bouli, stoły do szachów, ping-ponga, scena wraz z budynkiem zaplecza technicznego,  fontanna, latarnie, kamery monitoringu i niewielki parking. Inwestycja kosztowała ponad 910 tys. Zł, z czego ponad 50% to to dofinansowanie pozyskane przez Gminrę Janowice Wielkei z Urzędu Marszałkowskiego (program PROW). W tym miejscu będą odbywać się imprezy gminne, między innymi święto gminy- Janowianki. Aktualnie trwają konsultacje co do nazwy obiektu- w drugim etapie konsultacji mieszkańcy wybierają nazwę parku spośród 19 zgłoszonych. Ostatecznie nazwa zostanie zatwierdzona przez Radę Gminy po przeprowadzonych konsultacjach.

 

Finał akcji "niedaleko pada jabłko od Janowic"

Przy słonecznej pogodzie i dużym zainteresowaniu odbyła się w trakcie otwarcia parku pierwsza edycja akcji "Niedaleko pada jabłko od Janowic" zorganizowana przez Grupę Odnowy Wsi Janowice Wielkie. Podczas której rozdanych zostało 150 sztuk sadzonek jabłoni, po które momentami ustawiała się kolejka. Chętni na ich otrzymanie przynieść musieli sprawdzony przepis na potrawę z jabłek. Wszystkie zebrane receptury znajdą się na stronie internetowej wsi, która gotowa będzie w grudniu b.r. Dla najmłodszych organizatorzy przygotowali gry i zabawy związane z jabłkami. Dzieci rozwiązywały quiz i zagadki, układały puzzle,rysowały jabłonki,  Na wolnej scenie swoje utwory związane z tym owocem zaprezentowali i starsi i młodsi. Na spragnionych czekał domowy kompot jabłkowy. Mamy nadzieję, ze impreza na stałe wpisze się do kalendarza gminnych wydarzeń.

Grupa Odnowy Wsi to aktywni mieszkańcy, którzy działają na rzecz miejscowości i reprezentują ją w ramach Regionalnego Programu Odnowy Wsi Dolnośląskiej. Są to: Robert Gapiński, Alicja Kozak, Marcin Krzak, Anita Pawłowicz, Paweł Pawłowicz, Krystyna Pisarska, Wiesława Schmitz. Ich działania związane z organizację imprezy wsparte zostały finansowo przez Województwo Dolnośląskie w ramach konkursu "Przedsięwzięcia promujące ideę odnowy wsi" oraz Gminę Janowice Wielkie. Otrzymane środki finansowe przeznaczone zostaną również na wykonanie strony internetowej wsi, pocztówek oraz kalendarza na rok 2015.