In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

it2012

podatki

rada

smieci

Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości 
Użytkowników : 27
Artykułów : 3665
Zakładki : 6
Odsłon : 2899883

dzeilnicowy 

kryzys  

dzeilnicowy  

liczby

esesja

mapagminy1

piec1a

 

 

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby dostawać regularnie informacje o wydarzeniach w naszej gminie

cz

Już 22 razy Orkiestra zagrzewała Polaków do otwarcia swoich serc i wsparcia osób potrzebujących. Podczas XXII Finału WOŚP również w Janowicach Wielkich zbieraliśmy pieniądze na zakup specjalistycznego sprzętu ratowniczego dla dzieci oraz sprzętu do oddziałów dla seniorów. W całej Polsce 120 tysięcy wolontariuszy w tym uczniowie Gminnego Zespołu Szkół w Janowicach Wielkich kwestowali na rzecz potrzebujących. Pogoda w tym dniu nie rozpieszczała nas, ale co tam pogoda gdy wszyscy mają serca i to nie tylko te przyklejone do płaszczy i kurtek, ale te prawdziwe.

Już od samego rana słyszeliśmy, że ludzie są hojni i w większości chętnie wrzucają pieniądze do puszek wspierając WOŚP. O godzinie 14:00 rozpoczeliśmy zabawę w auli GZS mając już na samym początku nieodpartą chęć dostarczenia wszystkim uczestnikom jak największej ilości atrakcji, ale również zrealizowania celu głównego czyli zebrania dużej ilości pieniędzy. W trakcie imprezy sprzedajemy wszystko co daje się sprzedać, a są to gadżety orkiestrowe, ale również rzeczy ofiarowane przez firmy i osoby prywatne w tym dzień w fotelu Wójta, koszulkę i zdjęcie z autografami drużyny polskich szczypiornistek ofiarowane przez Anię Wysokińską, pobyty w hotelach i pensjonatach ofiarowane przez państwa Katarzynę i Adriana Trafas oraz przez pana Jędrzeja Borowego, piękne produkty z piernika wykonane przez panią Agnieszkę Konobrocką i pana Marcina Goetza, również sprzedajemy książki i kalendarze ofiarowane przez pana Kamila Kowalskiego i sprzęt strażacki przekazany przez strażaków OSP Janowice Wielkie którzy również prowadzili pokazy ratownictwa medycznego, oraz wytwory artystyczne przekazane przez panie: Agatę Brodziak, Paulinę Górnicką i Jolantę Zielińską oraz fryzury przygotowywane przez panią Izabellę Waligórę .
W trakcie cały czas kręci się koło fortuny z nagrodą którą jest wielki pluszowy miś Stefan (zdjęcie poniżej), oraz wiele innych nagród w tym ofiarowane przez osoby prywatne panią Jadwigę Starzec, pana Daniela Skorupińskiego oraz pana Wojciecha Lichosika. Tańczymy i śpiewamy również z zespołem składającym się z uczniów i absolwentów GZS wspieranym przez panią Marzenę Pikus i pana Artura Nowaka ( zdjęcia), który powstał specjalnie na WOŚP. W kawiarence domowe wypieki przygotowane przez rodziców i uczniów którą prowadzą panie Teresa Łyczana i Joanna Faber razem z uczennicami gimnazjum cieszą się powodzeniem. O godzinie 20:00 nie bez problemów staramy się wysłać światełko do nieba by dać sygnał, że również w Janowicach Wielkich są ludzie, którym nie jest obojętny los innych osób!
Z niecierpliwością czekamy na wyniki akcji, środa jest dniem w którym dowiadujemy się ze sztabu, że pobiliśmy ubiegłoroczny wynik i w ramach XXII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebraliśmy kwotę
8596,49 zł
jest ogromna radość , że taka mała społeczność ma osoby które potrafią się zjednoczyć wokół celu i bezinteresownie pomóc innym.
Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu, darczyńcom i organizatorom.
Wszystkim, których nie wymieniłem z nazwiska, uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom administracji i obsługi szkoły, a szczególnie mojej córce Alicji oraz żonie za pomoc i wyrozumiałość.
Do zobaczenia za rok na XXIII Finale WOŚP
Sie ma
Mirosław Wiśniewski
Dyrektor Szkoły