In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

it2012

podatki

rada

smieci

Naszą witrynę przegląda teraz 43 gości 
Użytkowników : 26
Artykułów : 3203
Zakładki : 6
Odsłon : 2394656

dzeilnicowy 

kryzys  

dzeilnicowy  

liczby

esesja

mapagminy1

wies

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby dostawać regularnie informacje o wydarzeniach w naszej gminie

cz

Kleszcze możemy spotkać niemal wszędzie. Zamieszkują na skrajach lasów, puszczy i polan, w okolicy rzek, jezior, zarośli ale także w miejskich parkach i ogrodach. Często wybierają ścieżki i trakty, którymi przemieszczają się zwierzęta i ludzie.

Więcej…

Nadleśnictwo „Śnieżka” informuje że w dniu 19.08.2019 szlak od schroniska Szwajcarka (Karpniki) do Przełączki, oraz szlak na Krzyżną Górę będzie zamknięty dla ruchu turystycznego - ze względu na prace związanez gospodarką leśną (cięcia sanitarne).

Więcej…

W ubiegłym tygodniu wyposażenie Gminnego Klubu Sportowego "Rudawy" powiększyło się o traktorek Cub Cadet xt2. Stało się to dzięki m.in. zorganizowaniu zbiórki na portalu zrzutka.pl. Pomysłodawcą inicjatywy był prezes klubu, Sławomir Skalany.

Więcej…

Rolnicy mogą do 19 sierpnia br. składać wnioski do Urzędu Gminy o szacowanie strat rolnych z powodu suszy. Powołana przez Wojewodę Komisja będzie odwiedzać gospodarstwa rolne od 13 sierpnia.

Więcej…

Stowarzyszenie Góry Szalonych Możliwości dzięki uczestnictwu w Konkursie Grantowym Programu Działaj Lokalnie otrzymało dotację na przeprowadzenie projektu "Kropla drąży skałę". Projekt polega na przeprowadzeniu trzech akcji ekologicznych na terenie gminy Janowice Wielkie.

Więcej…

Dzieci i młodzież ze świetlicy wiejskiej „Rudawy” aktywnie i atrakcyjnie spędzają wolny czas. W pierwszej połowie tegorocznych wakacji dominowały wycieczki. Inauguracja wakacji nastąpiła podczas 2-dniowej wyprawy do ulubionej przez dzieci Chatki Górzystów.

Więcej…

PRZECZYTAJ

MAPY I ZDJĘCIA POGLĄDOWE

Urząd Gminy i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w dniu 16 sierpnia 2019 r. będą nieczynne. Nieczynna będzie również kasa UG znajdująca się w punkcie bankowym Monetia w budynku Urzędu. Pracownicy UG i GOPS będą przebywać na urlopie. Przepraszamy za utrudnienia.

M. Kamiński
Sekretarz Gminy

Urząd Gminy w Janowicach Wielkich zawiadamia, że ze względu na prace techniczno-serwisowe w dniu 07.08.2019 r. (środa) od godziny 08:00 do 15:00 w Miedziance nr 5, 44, 45, 46, 53 54, 55, 56, 57, 57B wystąpi przerwa w dostawie wody. Za utrudnienia przepraszamy.

Wójt Gminy Janowice Wielkie
/-/ Kamil Kowalski

W miniony piątek przedstawiciele kilkudziesięciu gmin, w tym Wójt Gminy Janowice Wielkie, odebrali z rąk Cezarego Przybylskiego, Marszałka Województwa Dolnośląskiego promesy na łączną kwotę ok. 1,3 mln zł. Uroczystość odbyła się w Wieży Widokowej w Radomierzu.

Więcej…

1 sierpnia to wyjątkowa data w historii Polski. 75 lat temu o godzinie 17:00, zwanej godziną "W" wybuchło Powstanie Warszawskie, mające na celu wyzwolenie stolicy spod okupacji Niemców.

Więcej…

Przewodniczący Rady Gminy w Janowicach Wielkich, Krzysztof Zawadzki informuje, że sierpniowa data jego dyżuru dla mieszkańców uległa zmianie. Dyżur z dnia 05.08.2019 r. został przesunięty na 08.08.2019 r. w godz. 7:30-9:00 (pokój nr 3, Urząd Gminy).

W przedostatni weekend sierpnia (23.08-25.08) odbędzie się kolejna edycja wydarzenia pn. Miedzianka Fest, którego partnerem jest Gmina Janowice Wielkie. Organizator - Fundacja Instytut Reportażu z Warszawy opublikowała oficjalny program imprezy, który wygląda następująco:

Więcej…

PRZECZYTAJ