In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

it2012

podatki

rada

smieci

Naszą witrynę przegląda teraz 29 gości 
Użytkowników : 27
Artykułów : 3444
Zakładki : 6
Odsłon : 2620053

dzeilnicowy 

kryzys  

dzeilnicowy  

liczby

esesja

mapagminy1

piec1a

 

 

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby dostawać regularnie informacje o wydarzeniach w naszej gminie

cz

Ponad 50 dzieci i młodzieży skorzystało z propozycji świetlicy wiejskiej „Rudawy” w Janowicach Wielkich przygotowanych na ferie zimowe.
Program ferii zdominowały wycieczki, co ogromnie cieszyło ich uczestników. Największą atrakcją były dla dzieci całodniowe wyjazdy do Wrocławia – w pierwszym tygodniu do Rodzinnego Parku Rozrywki „Bobolandia”, a w drugim do Parku Trampolin „GoJump”.

Więcej…

W załączeniu przedstawiamy informację Głównego Inspektora Sanitarnego dotyczącą objawów koronawirusa dla powracających z Włoch oraz środków higieny podejmowanych w celu ograniczenia ryzyka zachorowania.

Więcej…

ZOBACZ

Zawiadomienie

Zawiadamiam że w dniu 3 marca 2020 roku (wtorek) o godz. 12:00 w sali konferencyjnej OSP w Janowicach Wielkich ul. Kolejowa 2a, odbędzie się posiedzenie Komisji Budżetu i Infrastruktury Komunalnej Rady Gminy w Janowicach Wielkich.


PRZEWODNICZĄCY KOMISJI BUDŹETU
INFRASTRUKTURY KOMUNALNEJ
RADY GMINY JANOWICE WIELKIE 
/-/ Bartosz Dul

Zawiadomienie

Zawiadamiam, że w dniu 10 marca 2020 roku (wtorek) o godzinie 9:00 w sali konferencyjnej Nr 15 (piętro II) w Urzędzie Gminy w Janowicach Wielkich ul. Kolejowa 2, odbędzie się XII posiedzenie Komisji Rewizyjnej Rady Gminy w Janowicach Wielkich.    


                                                                                                           Przewodniczący  Komisji Rewizyjnej
Rady Gminy Janowice Wielkie
/-/ Stanisław Tatarzyn

                                                                                                            
             
                                                                                                                  

Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Janowicach Wielkich pragnie złożyć serdeczne podziękowania na ręce Pana Krzysztofa Zawadzkiego – Przewodniczącego Rady Gminy Janowice Wielkie oraz Rady Sołeckiej w Radomierzu za sfinansowanie zakupu rolet przeciwsłonecznych do filii biblioteki w Radomierzu, dzięki któremu księgozbiór biblioteki nie jest narażany na utratę jakości pod wpływem działania promieni słonecznych.
Wyrażam wdzięczność za udzielone nam wsparcie i pomoc na rzecz ochrony wspólnego dobra.

Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej
w Janowicach Wielkich
/-/ Teresa Błaziak

ZEBRANIE WIEJSKIE
26 LUTY godz. 18.45
Sala wieży widokowej w Radomierzu

Tematy:
1. Przedstawienie Soleckiej Strategii Rozwoju Wsi.
2. Głosowanie nad przyjęciem Soleckiej Strategii Rozwoju Wsi.
3. Dyskusja nad wprowadzeniem nazwy ulicy w Radomierzu (droga wokół kościoła w kierunku nowych budynków) w celu uporządkowania numeracji budynków.
4. Możliwość zapłacenia podatku za I kwartał 2020 r.
5. Sprawy różne.

Urząd Gminy w Janowicach Wielkich zawiadamia, że ze względu na prace techniczno-serwisowe w dniu 19.02.2020 r. (środa) w godz. 8:00-15:00 w janowicach Wielkich na ul Krótkiej i Demokratów od nr 1 do 23 wystąpi przerwa w dostawie wody. Za utrudnienia przepraszamy.

Wójt Gminy Janowice Wielkie
/-/ Kamil Kowalski

Tauron Dystrybucja S.A. Oddział w Jeleniej Górze informuje, iż z powodu prac serwisowo - technicznych w dniu 28.02.2020 r. w godz.08:00 - 14:00 w Trzcińsku (od numeru 69 do 92, kościół, pkp, działki budowlane)  nastąpią przerwy w dostawie prądu

Jak informują strażacy z naszej OSP, w nocy z niedzieli na poniedziałek spadło stare, dorodne drzewo wprost na drogę powiatową w Miedziance, całkowicie ją przegradzając i stwarzając potężne niebezpieczeństwo dla pojazdów, które w nocy wyjechałyby zza zakrętu.

Więcej…

Gmina Janowice Wielkie ogłasza nabór na składanie wniosków o dofinansowanie prac przy zabytkach prowadzonych w 2020 r. Procedurę i druk wniosku określa uchwała Nr X/32/2007 Rady Gminy w Janowicach Wielkich z dnia 28 czerwca 2007 r. w sprawie zasad i trybu udzielania dotacji z budżetu gminy na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków, sposobu jej rozliczania i kontroli.

Więcej…

Sołtys wsi Trzcińsko p. Maja Lisowska informuje, że w lutym, w każdą środę i piątek w godz: 17:00-18:00 pełni dyżur dla mieszkańców. W trakcie dyżuru będzie można odebrać odebrać decyzje podatkowe (do dnia 15 lutego) oraz zapłacić podatek.

10.02.20 godz. 13.00-15.00 - „Zimowe wariacje” – zajęcia plastyczne z wykorzystaniem różnych materiałów
11.02.20 godz. 13.00-15.00 - „Walentynkowe serca” – wykonywanie laurek, serduszek i kwiatów z bibuły
13.02.20 godz. 13.00-15.00 - „Baw się razem z nami” – gry planszowe, zagadki, rebusy, kolorowanie rysunków

Więcej…

Cyklon Sabina uderzył w nasze lasy! Jest niebezpiecznie i wciąż wieje. Prosimy, nie wchodźcie dzisiaj do lasu! Silny wiatr oraz opady deszczu będą utrzymywać się cały poniedziałek.
Red. Lasy Państwowe

Więcej…